Skip to main content

Myydään Cover Zone ulkopeite 911/912 (28.12.2020)

Ulkokäyttöön Stormforce malli. Käyttämätön, tilasin väärän. Ei vaihtoa, kun tehdään tilaustyönä. Sopii 911/912 1964-1989.
autopeite.fi sivuilta tarkempaa tietoa.

Hinta:165 €

Reijo Karlsson
Puh. +358447800022
reijo.karlsson@cablex.fi

-------------------

Myydään Porsche 928 ja Boxerin osia (21.12.2020)

928 moottoreita myös muuta kori ja tekniikkaa.
Boxerin kone johtosarjoineen.
911 taka luukut 2kpl.

Olavi Veijalainen
Puh. 040-5517545
olavi.veijalainen@pp.inet.fi

-------------------

Myydään Porsche 996 C2 3,4 alkuperäiset pakokäyrät ja katalysaattorit (8.12.2020)

Ehjät ja toimivat - aikanaan turhaan uusiin vaihdetut.

Hinta: 400 €

Eero Nuotio
+358400434543
eero.nuotio@kolumbus.fi

-------------------

Myydään kovakatto Porsche 996/997 cabrioon (7.12.2020)

Myydään musta kovakatto Porsche 996/997 cabrioon.

Hinta: 1200 €

Jukka Vattulainen
Puh. +358400670981
jpvattulainen@yahoo.com

-------------------

Myydään Led sumuvalot Porsche Cayman 987,2 malliin (3.12.2020)

Led sumuvalot Porsche Cayman 987,2 malliin vm 2009-2012, jossa Xenon päävalot. Ostin vahingossa autoon jossa halogenipäävalot, eivätkä sopineet. Varaosanumerot ovat: 987.631.046.01 R ja 987.631.045.01 L.
Tilasin käytetyt sumuvalot Ruotsista Kungsåra Bildemo AB:sta. Uuden lampun ovh on n. 300 eur kpl nyt saisi todella hienokuntoiset lamput valmiiksi tingittyyn hintaan 130 eur per kappale eli yhteishintaan 260eur. Myyn vain parina. Ostaja maksaa postikulut.

Hinta: 260 €

Trygve Sandvik
Puh. +358443012480
tykkisa@gmail.com

-------------------

Myydään miesten rannekello Porsche desing Orfina vuodelta 75 (2.12.2020)

Kello on ostettu Sveitsistä ja huollettu siellä. Kuitit on tallessa. Kellon omistaa naapurini, joka pyysi minua ottamaan teihin yhteyttä myyntimielessä. Hän on omistanut Porschen. Tarjouksen mukaan.

Marjo Wallenius
Puh. +358408240915
marjo.wallenius@ekarjala.fi

-------------------

Myydään Cayenne 2007 radio (27.11.2020)

Päivitin oman poppisoittimeni Androidiin ja jäi ylimääräiseksi Cayennen orkkis Harman/Decker missä CD, puhelin, navi etc. Koodeja löytyy kyljestä PCM2 1E1 RDW EC: 1C4. Model No BE 6690. Eniten tarjoavalle.

Matti Tammisalo
Puh. +358505838319
matti.tammisalo@gmail.com

-------------------

Myydään Porsche 911 sisälokarit (30.9.2020)

Sopii vm 76-89.

Hinta:10 €/kpl

Kjell Ingman
Puh. +358500567604
kjell.ingman@netikka.fi

-------------------

Myydään Porsche 911 (Carrera S 3.0 309KW) turboahdin Left (16.9.2020)

TARJOA! Alkuperäinen Porsche 911 (Carrera S 3.0 309KW) turboahdin (Left). Täysin toimiva. Postitus tai nouto.

Denis Issakov
Puh. 044-2011018
denfire@hotmail.fi

-------------------

Myydään Travall koiraverkko Porsche Cayenne 2010 --> (14.9.2020)

Käyttämätön ja paketissa. Ovh. 241 € ja nyt hintaan 150 €. Vain nouto Helsingistä.

Jukka Lehtinen
Puh. 040-8673206
jukka-pekka.lehtinen@sok.fi

-------------------

Myydään Porsche 991 (996) 3,4 pakoputkiston äänenvaimentimet (13.8.2020)

Myydään 1999 Porsche 991 (996) 3,4L 97tkm ajetussa kiinni olleet takavaimentimet vasen sekä oikea.
Vaimentimet ovat hyvässä kunnossa ja sisältävät myös putken ulkopäädyt.

Hinta: 500 €

Jari Niskanen
Puh. +358442929872
niskanen.jari@gmail.com

-------------------

Myydään 911 osia

SC 3,0 Männät hyvät 180hv 400e srj.

Alumiiniset SC takatukivarret Turbon satuloitten kiinnitys pisteillä + uudet pyörän laakerit 1800e

RSR 3,0 pakopönttö kahdella ulostulolla 500e. Myös puslia.

Uudet 2,7 Wiseco pattimännät

915 4- vaiheinen loota

Kierrosluku mittari 300 e

 

Yhteydenotto klo 17 jälkeen.

Mika Mansukoski
Puh. 0400-415470
mansukoski@hotmail.fi

-------------------

 

 

Connect with Porsche Club Finland ry