Skip to main content

Ostetaan 997 Carrera S talvirengaspaketti (8.1.2019)

Ostetaan nastarengaspaketti vanteineen 997 carrera s cabrio vm 2006:n.

Jukka Vattulainen
Puh. +358400670981
jpvattulainen@yahoo.com

-------------------

Ostetaan Porsche Boxster 2001 ajovaloumpiot (3.1.2019)

Ostetaan ehjät/kirkkaat ajovaloumpiot vm. 2001 Boxsteriin.

Mika Parkkisenniemi
Puh. 040-4553606
mika.parkkisenniemi@hotmail.com

-------------------

Ostetaan Cayenne S-09 niskatuki ja tavaratilan suojaverkko (31.12.2018)

Haussa Cayenne -09 takapenkin keskimmäinen niskatuki, musta nahka verhoilu. Toinen puuttuva osa on tavaratilan ylös kattoon nostettava suojaverkko. Kaiken kuntoiset kiinnostaa.

Jyrki Säämänen
Puh. +358400643783
jyrki.saamanen@atea.fi

-------------------

Ostetaan Porsche 911 turbo (11.12.2018)

Ostetaan Porsche 911 turbo, 1995-2005, hakusessa mielummin automaatti, myös taxfree käy.

Kristen Kunnas
Puh. +358503092765
kristen.kunnas@kotipaja.com

-------------------

Ostetaan rata-auto (30.11.2018)

Kent Johnsson
Puh. 041-3487889
audi2680kj@suomi24.fi

--------------------

Ostetaan Porsche Boxster 986 911 osia (15.10.2018)

vasen xenon umpio sekä etupuskuri vm.-96-04

Markku Tarvainen
Puh. +358400709928
maku.tarvainen@wippies.fi

--------------------

Ostetaan kierroslukumittari (10.10.2018)

Rikkoontuneen tilalle haluaisin ostaa kierroslukumittarin, ei haittaa, jos vaikka olisi turbopaine mittari samassa.

Maurits Vanhatalo
Puh. 050-5727959 
maurits.vanhatalo@gmail.com

--------------------

Ostetaan 915 5v vaihteisto (10.10.2018)

Ehjä tai kunnostettava 5 vaihteinen 915 loota Porscheen, kun on tupla turbot, niin vois vähän vahventaa lootaa talven pimeinä tunteina.

Maurits Vanhatalo
Puh. 050-5727959 
maurits.vanhatalo@gmail.com

--------------------

Ostetaan 911 4S -07 suojapeite (17.9.2018)

Ostetaan suojapeite sisäkäyttöön 911 4S -07

Sami Kangassalmi
Puh. +358505901985
sami.kangassalmi@gmail.com

--------------------

Ostetaan 356 moottorin osia (27.8.2018)

Ostan 356 moottorin osia. Nyt varsinkin haussa:
- Keinuvipuja. Mallia jotka alumiini kehdossa.
- Polttoaine pumppu, uudempaa mallia jossa pumppu vaakasuorassa.

Kaikki moottorin osat kiinnostaa myös pultit ja mutterit.

Juha Vane
Puh. 040-5438733
vane@rennlist.com

--------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Connect with Porsche Club Finland ry